Kilka słów o mnie

Student wydziału mechanicznego Politechniki Wrocławskiej oraz prezes "All-ternatywy" czyli Stowarzyszenia Jeleniogórskiej Młodzieży. Organizator wielu akcji charytatywnych, koncertów, warsztatów w tym m. in. finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy czy projektu Szlachetna Paczka. Z Jelenią Górą związany od urodzenia czyli od 1989 roku do chwili obecnej.

Podziel się z innymi

| |

Niespotykany komplement

2012-07-11 21:08
- ... i życzę Wam, abyście również osiągali szczyty! - zakończył Krzysiek, który całkiem niedawno zdobywał najwyższe punkty Alp.

Po tym wystąpieniu rozległy się brawa i wszyscy z uznaniem patrzyli na prelegenta, który właśnie chował swój czekan do plecaka. Przyszedł czas na ocenę wystąpienia zarówno merytorycznej, jak i technicznej jego części. Kiedy jako ostatnia głos zabrała Dominika, z jej ust padł wydawałoby się niespotykany komplement: "Krzysiek, ale Ty jesteś paczkowy!".

Nie wiem czy ktokolwiek słysząc, że jest "paczkowy" ucieszyłby się, że w stosunku do niego został sformułowany tak dziwny epitet. Natomiast na twarzy Krzyśka zagościł szeroki uśmiech, a wszyscy, którzy przed chwilą słuchali jego wystąpienia nie mogli się z tym nie zgodzić. Wręcz przeciwnie - przytakiwali na znak słuszności tej opinii, a nawet szukali argumentów, którymi mogliby ją poprzeć.

***To jeden z obrazków ze szkolenia, z jakiego wróciłem w poniedziałek. Pewnie dla większości z Państwa dość niezrozumiały, ale wszystko chyba dlatego, że w naszym mieście ogromnej popularności nie zdobył jeszcze projekt "SZLACHETNA PACZKA", jak i stowarzyszenie WIOSNA, które go prowadzi. Jest to projekt, którego twarzami są m. in. Jerzy Dudek, siostry Radwańskie, Tomasz Majewski czy Monika Pyrek. Być może teraz niektórym z Państwa przypomina się właśnie spot, w którym były bramkarz Realu Madryt i reprezentacji Polski stojąc między słupkami łapie pluszowego misia, czajnik i lodówkę, a potem umieszcza je w pudełku sygnowanym logo projektu.

Być może teraz część z Państwa już sobie przypomina, że to jest ta akcja, w której przygotowuje się paczki dla naprawdę potrzebujących rodzin i dostarcza się je w weekend poprzedzający Święta Bożego Narodzenia. Tak, to wszystko prawda, ale SZLACHETNA PACZKA, to coś więcej niż zwykła akacja pomocowa.

To najbardziej profesjonalny, inspirujący i pełen emocji projekt, z jakim kiedykolwiek miałem styczność, a podczas swojej już sześcioletniej podróży po sektorze organizacji obywatelskich, w niejednej akcji miałem przyjemność uczestniczyć. Na czym polega ta wyjątkowość?

Ta wyjątkowość polega na tym, że wolontariusze, którzy są zaangażowane w działania "PACZKI" potrafią sprawić, że osobom potrzebującym, poszkodowanym, w jakiś sposób skrzywdzonym przez los tak po prostu zaczyna się "chcieć", a to jest chyba najcenniejsza i najmądrzejsza pomoc, jaką można ofiarować drugiej osobie.

Wszystkich, którzy chcieliby się dowiedzieć czegoś więcej nt. tego projektu, zapraszam na stronę: www.szlachetnapaczka.pl i życzę, żebyście kiedyś również usłyszeli, że jesteście "paczkowi".

Komentarze

JG @ 78.88.143.*

wysłany: 2012-07-15 21:20

Pawel gratki i oby do przodu !!!

Wpisz swoje imię, pseudonim:

Wpisz treść: