Kilka słów o mnie

Student wydziału mechanicznego Politechniki Wrocławskiej oraz prezes "All-ternatywy" czyli Stowarzyszenia Jeleniogórskiej Młodzieży. Organizator wielu akcji charytatywnych, koncertów, warsztatów w tym m. in. finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy czy projektu Szlachetna Paczka. Z Jelenią Górą związany od urodzenia czyli od 1989 roku do chwili obecnej.

Podziel się z innymi

| |

Krajobraz po bitwie...

2012-07-16 20:53
- Po 15:00 chciałam jeszcze pójść pozbierać jabłka, ale zaczęło padać. Zostałam więc w domu, a potem... Potem to już nie było czego zbierać... - urwała starsza pani, nie potrafiąc już ukryć łez. Wszystko zabrała, wszystko.

Wpatrywaliśmy się w meble, które leżały przed wejściem do niewielkiego mieszkania, przybudówki do piętrowego domku z czerwonej cegły, który na całe szczęście nie ucierpiał aż tak mocno. Wpatrywaliśmy się słuchając staruszki, mając wrażenie, że to chyba najlepsze, co możemy w tej chwili zrobić.

- Dzieci przyjechały, pomogły posprzątać, ale teraz nie wiem co dalej. Gdyby nie sąsiadka, gdyby nie jej pomoc... - ponownie łzy odebrały głos naszej rozmówczyni. Nagle wstała i mimo ogromnego bólu kręgosłupa, jaki dokuczał jej już od kilku dni, zaprowadziła nas w miejsce, gdzie jeszcze kilka dni temu miała ogród. Teraz płynęła tamtędy woda do tej pory niosąca dużą ilość piasku, mułu, gruzu. - To jest najgorsze, najgorsze jest to, że muszę wciąż na to patrzeć - kontynuowała.

***

Przez ostatnie dni słyszeliśmy mnóstwo takich historii. Wszystkie podobne, ale jakże różne zarazem. Trudno sobie wyobrazić, co czują ludzie, których życie nagle obraca się o 180⁰. Rzeczywiście chyba największym bólem jest to, że nadal muszą na to wszystko patrzeć.

W środę wolontariusze stowarzyszenia WIOSNA przyjeżdżają z Olszyny i Ubocza (gdzie spędzili ostatnie kilka dni) do Maciejowej. W środę kolejne rozmowy i kolejne rodziny, którym mam nadzieję, uda się pomóc. Przy okazji dziękuję Panu Wojciechowi Chadży i firmie KRY-CHA za pomoc, jaką uzyskaliśmy od nich przy akcji. Dziękuję także wszystkim wolontariuszom, jakich poznałem w Olszynie, a szczególnie ekipie, która przyjechała z Jeleniej Góry. Jesteście wielcy!

Galeria


Komentarze

Wpisz swoje imię, pseudonim:

Wpisz treść: