Kilka słów o mnie

Student wydziału mechanicznego Politechniki Wrocławskiej oraz prezes "All-ternatywy" czyli Stowarzyszenia Jeleniogórskiej Młodzieży. Organizator wielu akcji charytatywnych, koncertów, warsztatów w tym m. in. finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy czy projektu Szlachetna Paczka. Z Jelenią Górą związany od urodzenia czyli od 1989 roku do chwili obecnej.

Podziel się z innymi

| |

XXII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

2014-01-05 12:35
Już po raz trzeci all-ternatywa - Stowarzyszenie Jeleniogórskiej Młodzieży zaczyna Nowy Rok od przeprowadzenia Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - akcji charytatywnej o największym zasięgu w naszym kraju dyrygowanej niezmiennie od dwudziestu dwóch lat przez Jerzego Owsiaka. Środki finansowe, jakie uda się zebrać podczas tegorocznego Finału WOŚP, posłużą na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i po raz drugi z rzędu na rzecz godnej opieki medycznej seniorów. Wątpliwości nie ulega fakt, że oba cele są szczytne i jak najbardziej godne wsparcia, zatem w Jeleniej Górze zbiórkę pieniędzy tradycyjnie zaczynamy wcześniej niż w dniu samego Finału.

9 stycznia br. (w najbliższy czwartek) w sali im. L. Różyckiego w Filharmonii Dolnośląskiej o godz. 18:00 rozpocznie się koncert inaugurujący obchody XXII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Jeleniej Górze. Tradycyjnie zaprezentują się na nim uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. S. Moniuszki w Jeleniej Górze. Dodatkowo w trakcie koncertu będzie można nabyć cenne przedmioty, a dochód z ich sprzedaży również zasili konto WOŚP.

Dzień później także o godz. 18:00, ale tym razem w sali widowiskowej JCK przy ul. Bankowej odbędzie się spektakl pt. "Czułem się dobrze tylko w górnych sytuacjach", który wystawi Stowarzyszenie Edukacyjne "Teatr na Progu".

Oba wydarzenia nie są biletowane, przed wejściem zarówno do filharmonii, jak i do JCK będą stali wolontariusze WOŚP i zamiast tradycyjnych wejściówek, będą mogli Państwo wrzucić pieniądze do puszek kwestorskich.

W niedzielę 12 stycznia w dniu XXII Finału WOŚP już od wczesnych godzin porannych będzie można spotkać wolontariuszy na ulicach, alejach i placach Jeleniej Góry. Jesteśmy pewni, że i w tym roku mieszkańcy Jeleniej Góry okażą się niezwykle hojni i dzięki tej hojności uda się zebrać ogromną sumę pieniędzy. Kto wie może nawet przekroczymy magiczną dla naszego miasta kwotę 100 000,00 PLN, jak dotąd udało się to tylko raz w 2011 roku. Czy rok 2014 będzie rekordowy dla Jeleniej Góry? Odpowiedź na to pytanie poznamy za kilka dni.

Aby pobić ten rekord zachęcamy Państwa do udziału w organizowanych przez nas wydarzeniach już od czwartku.

UWAGA: Ważnym finałowym elementem będzie także organizowana przez nas sztab zbiórki krwi. 12 stycznia na Placu Ratuszowym ustawiony będzie autobus, gdzie w godz. 12:00 - 16:00, każdy kto spełni wskazane w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia warunki (tekst rozporządzenia dostępny pod tym linkiem: http://goo.gl/mEhj6h), będzie mógł oddać ten życiodajny płyn.


Komentarze

Kaminski @ 78.10.99.*

wysłany: 2014-01-09 21:59

ble...ble...ble...a co dostała Jelenia Góra ,Lwówek lub Zgorzelec od Jerzyka Owsika za swoje hojne datki? Tylko figę z makiem!

Norton @ 217.99.161.*

wysłany: 2015-01-17 13:52

Na co pan szanowny zbierał
Zloty Melon ? Mrówka Cała ?

aa @ 83.22.247.*

wysłany: 2018-09-28 09:41

Lista wszystkich kandydatów : https://www.portalsamorzadowy.pl/wybory-2018/miasto/jelenia-gora,441.html

Wpisz swoje imię, pseudonim:

Wpisz treść: